Jola – człowiek o szczerym sercu, który mimo przeciwności losu, wciąż dostrzega dużo dobra wokół siebie i chętnie się nim dzieli. Dziś zdrowie stawia przed nią wyzwania, z którymi trudno mierzyć się w pojedynkę… Skoro dobro wraca – to teraz jest odpowiedni czas, aby jej pomóc. Jako mała dziewczynka była bardzo energiczna, ale choroba odebrała jej sprawność. Jolanta przebyła w wieku 12-stu lat zapalenie opon mózgowych, które w późniejszym czasie przyniosło wiele powikłań. Przebywała 4 lata w ośrodku rehabilitacyjno-leczniczym w Wierzbicach, gdzie starała się wrócić do zdrowia. Potem głównie zajmowała się nią babcia, aż do 40-ego roku życia Joli (wtedy babcia zmarła). Jola mierzy się z porażeniem 3-kończynowym. Choruje również na cukrzycę oraz nadciśnienie, a niedawno przeszła udar mózgu. Mimo że włada tylko jedną ręką, tworzy przepiękne robótki na szydełku oraz układa wspaniałe bukiety – ma wszechstronny talent plastyczny i poczucie estetyki. Jakiś czas temu można było ją spotkać na różnorodnych targach wystawiającą swoje aniołki, jajka wielkanocne i króliczki robione na szydełku. Prywatnie Jola jest osobą bardzo pogodną i życzliwą. Kocha bezwarunkowo ludzi oraz zwierzęta, które są stałym gościem w jej domu. Najwierniejszym towarzyszem jest kot, który ma około 20 lat i jest wciąż w świetnej formie. Miewała też szynszyle, świnki morskie i króliki. Nie przepuści okazji pogłaskania żadnemu psu na ulicy 😉 Jola uwielbia oglądać polskie seriale, zwłaszcza Ojca Mateusza i Komisarza Alexa. Jako osoba głęboko wierząca, udzielała się w środowiskach duszpasterskich. Mimo znacznej niepełnosprawności można na nią liczyć – zawsze gotowa pomóc. W środowisku lokalnym ma dużo znajomych wśród osób zarówno w swoim wieku, jak i nawet dwa razy młodszych. Staramy się lokalnie pomóc Joli i wspierać ją tak jak ona robiła to do tej pory, ale nasze możliwości są zbyt małe, aby zapewnić jej regularną rehabilitację neurologiczną. Niestety NFZ nie chce jej nigdzie przyjąć z uwagi na stan ogólny i poruszanie się na wózku, dlatego zwracamy się do Was o pomoc o wsparcie zbiórki na prywatną rehabilitację. Może i Ty otworzysz swoje serce dla Joli.

WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ DLA Jolanty