Kamila to prawie 21-letnia energiczna dziewczyna pochodząca z Białegostoku. Od kilku lat prowadzi zdrowy tryb życia i regularnie uczęszcza na zajęcia fitness oraz siłownię. Niestety sytuacja, która wydarzyła się 9 września 2021 roku zmieniła jej życie oraz jej bliskich o 180 stopni. Do tej pory ciesząca się bardzo dobrym zdrowiem Kamila z niewiadomych przyczyn poczuła się bardzo źle miała mocne duszności, problem z oddychaniem oraz wymową. W obawie o swoje zdrowie udała się na najbliższy SOR, gdzie pierwszym podejrzeniem lekarzy był COVID-19. Test wyszedł negatywny i dalsza diagnoza nie była podejmowana, mimo złego samopoczucia. 

 

W piątek Kamila obudziła się półprzytomna… karetka zabrała ją do szpitala. Na miejscu  doszło do zatrzymania akcji serca – 10-minutowa reanimacja pozwoliła ponownie przywrócić krążenie, ale w skutek niedotlenienia doszło do uszkodzenia mózgu.  

 

Aktualnie stan Kamili jest bardzo ciężki, od 4 miesięcy jest w śpiączce, nie ma funkcji życiowych i jest podłączona pod respiratora – rokowania na ten moment nie są obiecujące, ale wciąż mamy nadzieje, że zmiana ośrodka oraz konsultacje ze specjalistami będą światełkiem w tunelu i przyspieszą dalszy proces. Dodatkowo po przebudzeniu Kamila będzie wymagała intensywnej rehabilitacji, aby mogła wrócić do zdrowia i cieszyć się pełnią życia. 

 

Koszty opieki i rehabilitacji są na tyle wysokie, że samo wsparcie rodziny i bliskich znajomych nie wystarczy, żeby zapewnić Kamili odpowiednie leczenie. Razem możemy więcej, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc – możemy odmienić los młodej dziewczyny i dać nadzieję na lepsze jutro.

 

WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZBIÓRKĘ MAM MOC DLA KAMILI
Facebook
Instagram