Wsparcie psychologiczne dla podopiecznych

Rola wsparcia psychologicznego w procesie rehabilitacji osób po ciężkich wypadkach czy też nagłych zachorowaniach jest niezwykle istotna, na wielu poziomach. Na początkowym etapie, często niezbędna jest pierwsza pomoc psychologiczna, której celem jest przede wszystkim normalizacja doświadczanych emocji – smutku, rozpaczy, rezygnacji, lęku, irytacji, utraty nadziei. Okoliczności, w jakich doszło do utraty sprawności, często noszą znamiona zdarzenia traumatycznego, co może powodować trudności w pogodzeniu się z daną sytuacją i jej konsekwencjami. Brak adekwatnego wsparcia psychologicznego może doprowadzić do długotrwałego kryzysu psychicznego. Dlatego istotne jest wsparcie psychologa w procesie akceptacji nowych okoliczności oraz stopniowe oparte na zaufaniu i współpracy motywowanie klienta do troski o siebie i pracy nad sobą.

Zespół psychologów współpracujących z Fundacją wspiera naszych podopiecznych w najtrudniejszych chwilach i motywuje do działania na kolejnych etapach rehabilitacji. Z ich wsparcia możesz skorzystać w każdym momencie. Zanim jednak zgłosisz nam taką potrzebę zapoznaj się z Regulaminem korzystania z pomocy psychologicznej, który znajdziesz w sekcji Dokumenty, lub bezpośrednio TUTAJ