ZESPÓŁ

Prezes Zarządu Fundacji Moc Pomocy

Rafał Mikołajczyk

 

Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zaangażowany w projekty społeczne na rzecz osób niepełnosprawnych. Mówca motywacyjny. Wielokrotny Mistrz Polski, Zwycięzca Pucharu Europy, Vice Mistrz Europy, Zwycięzca Pucharu Świata. Aktywny reprezentant kraju w Parakolarstwie. Od wielu lat związany zawodowo z organizacjami pozarządowymi, które skutecznie rozwija. Prywatnie tata uroczej Wiktorii.

 

Menadżer Rehabilitacji w Fundacji Moc Pomocy

Bartosz Kaczmarek

 

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a dodatkowo – Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył również Studia Podyplomowe uzyskując tytuł Specjalisty ds. Zarządzania Rehabilitacją i objął stanowisko Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Rehamanagerów. Od kilkunastu lat pracuje w organizacjach pomagających osobom z niepełnosprawnościami. W Fundacji jako Menadżer Rehabilitacji odpowiada za organizację procesu rehabilitacji podopiecznych i ich powrotu do sprawności. Prywatnie jest mężem Ani oraz tatą Oli i Michała, a także pasjonatem rowerów.

 

Menadżer Zarządzający w Fundacji Moc Pomocy

Katarzyna Oczachowska-Małysa

 

Kasia jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej. Od 15 lat zarządza i koordynuje działania Organizacji Pożytku Publicznego. Dodatkowo od 21 lat wspiera biznes m. in. w roli  HR Business Partner i Executive Master of Business Administration. Udziela się również charytatywnie w OPP pomagając kobietom w transformacji rozwoju, jako coach kariery i trener bussinesu. Prowadzi również autorskie warsztaty z zakresu kompetencji miękkich.  

Największym wsparciem Kasi jest rodzina, a ogromną pasją jest gotowanie.

 

 

Specjalistka ds. fundraisingu

Anna Machowicz

Choć kończyła logistykę w biznesie to od wielu lat jest związana ze światem NGO. Pasjonatka budowania relacji. W swojej pracy kieruje się przekonaniem, że to nie pieniądze zmieniają świat, ale ludzie. Uwielbia tworzyć i opowiadać dobre historie o tym, jak świat staje się piękniejszy dzięki drobnym, ale cennym krokom wykonywanym wspólnie.

 

 

 

Koordynator Projektów Fundacji

Violetta Biegańska

 

Violetta jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku pedagogicznym. W przeszłości była współorganizatorem wydarzeń charytatywnych gromadząc środki na rzecz potrzebujących osób. Aktualnie łączy pasję do sportu jako trenerka i nauczycielka. Interesuje się psychologią rozwoju osobistego.

Prywatnie lubi uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych, podróżować po górach i szlakach. Czyta książki kryminalne.

 

Specjalista ds. finansów

Marlena Mikołajczyk

 

Marlena jest absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W Fundacji odpowiada za sprawy związane z finansami i rozliczeniami środków zgromadzonych na subkontach naszych podopiecznych.

Prywatnie miłośniczka zwierząt, właścicielka dwóch rudych kotów. Uwielbia wszelakie formy aktywności fizycznej, głównie piłka nożna. Od 6 lat zajmuje się szkoleniem piłkarskim dzieci i młodzieży.

 

Specjalista ds. administracji biura

Sabina Kozłowska

 

Sabina swoim doświadczeniem zawodowym, które zdobyła wcześniej pracując w ośrodkach administracyjnych oraz placówkach medycznych, będzie wspierała i nadzorowała działania w naszym fundacyjnym biurze.

Prywatne żona i mama dwójki cudownych dzieci – nasi młodsi podopieczni oraz ich rodzice na pewno mogą liczyć na wsparcie Sabiny. Uwielbia nasze polskie góry, w szczególności Karkonosze oraz piesze wycieczki.

 

Koordynator Projektu Asystenci Wsparcia

Anna Klecha

 

Blogerka z wrodzoną wadą rozwojową, po amputacji. Jako jedna z pierwszych 20 pacjentów na świecie wzięła udział w projekcie poświęconym opracowaniu bionicznej kończyny. W alternatywny, pełen humoru sposób pokazuje swoje barwne i spełnione życie z protezą. Jest dowodem na to, że największe bariery to te w naszych głowach, a życie po amputacji nie musi być nudne. Po amputacji Ania zaczęła uprawiać CrossFit, odwiedzać ściankę wspinaczkową, po raz pierwszy też surfowała. Na swoim blogu (https://www.facebook.com/theampedupgirl/) porusza tematy związane z motywacją, życiowymi zmianami i wyzwaniami.

W fundacji koordynuje projekt Asystentów Wsparcia, czyli osób które wspierają naszych podopiecznych będących na samym początku swojej drogi do sprawności. W czasie wolnym pasjonatka języka i muzyki – doktor psycholingwistyki, a także wokalistka i autorka tekstów.

 

Psycholog, Koordynator Pomocy Psychologicznej

Dr Natalia Liszewska

 

Doktor psychologii, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Prowadzi badania naukowe z zakresu interwencji kryzysowej oraz psychoterapii. Założycielka Instytutu Terapii Poznawczo-Behawioralnej, w ramach którego wspiera osoby doświadczające kryzysu psychologicznego. Prowadzi psychoterapię osób w zakresie zespołu stresu pourazowego, zaburzeń lękowych oraz trudności związanych z niską samooceną i radzeniem sobie ze stresem. Poza praktyką terapeutyczną pracuje jako adiunkt w Uniwersytecie SWPS, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu interwencji kryzysowej oraz jest kierownikiem studiów podyplomowych Kryzys i Interwencja Kryzysowa.  Prywatnie doświadczam wyzwań rodzicielstwa z  czteroletnią dziewczynką i sześcioletnim chłopcem oraz pracuję nad szeroko rozumianym rozwojem osobistym.

W Fundacji koordynuje pracę psychologów wspierających podopiecznych w radzeniu sobie z nową sytuacją.

Doradca Zawodowy

Katarzyna Likus

 

Od 2012 r. związana zawodowo z realizacją projektów aktywizacyjnych pracując w  środowisku wrocławskich fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.  Równocześnie związana ze środowiskiem uczelni wyższych gdzie wspiera studentów i absolwentów w swobodnym wejściu na rynek pracy i prowadzi współpracę z lokalnym rynkiem pracy jako pracownik Biura Karier Wyższej Szkoły Bankowej. Absolwentka „Poradnictwa edukacyjno – zawodowego” i „Poradnictwa psychologiczno – pedagogicznego” na Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz „Coachingu z elementami psychologii” na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu. Absolwentka licznych konferencji i certyfikowanych szkoleń z zakresu doradztwa zawodowego. Interesuje się rozwojem osobistym i motywacją. Prywatnie – pasjonatka rowerowej turystyki, od 5 lat przewodnik wypraw rowerowych po Karkonoszach i wielu innych pięknych zakątkach Polski.

W Fundacji prowadzi indywidualne konsultacje z zakresu poradnictwa edukacyjno – zawodowego, których sednem jest odkrywanie potencjału, inspirowanie i motywowanie do rozwoju zawodowego i osobistego.

Doradca prawny

Maciej Kowalewski

 

Z zawodu jest adwokatem, a praktykę prawniczą rozpoczął już w 2010 roku. Specjalizuje się w prawie karnym, w którym spełnia się jako obrońca jeszcze od czasów aplikacji, jednak w kręgu jego zainteresować zawodowych znajduje się także prawo rodzinne oraz odszkodowawcze.

Prywatnie pasjonat sportu i podróży.

Facebook
Instagram